تیغه پلی کربنات شفاف یاقوت

اولین کرکره پلی کربنات سیل در ایران

شرکت زیباسازه مخترع کرکره های پلی کربنات شفاف می باشد. اولین تیغه پلی ­کربنات شفاف مدل الماس بود که در سال ۱۳۸۶ تحت شماره ۴۳۰۶۸ و شماره ۴۲۷۱۹ به ثبت اختراع رسید. متعاقب آن قالب­های بعدی تحت شماره ۶۵۳۰۵ در سال ۱۳۸۹ به ثبت اختراع افزوده شد. از همان ابتدا کلیه مراحل طراحی قالب­ها با مشورت متخصصین شرکت بایر آلمان صورت گرفت، اون ­موقع هنوز استفاده از مواد پلی کربنات در کرکره­های فروشگاهی رایج نبود و این ایده از نظر بایر نیز تازه محسوب می­شد، به­طوری­که در همان سال نمونه­ی کرکره شفاف زیباسازه در نمایشگاه دائمی بایر آلمان در اشتوتگارت بعنوان نوآوری در استفاده از مواد پلی­کربنات معرفی گردید.

 

 

 

شرکت زیباسازه تنها دارنده مجوز پلیس پیشگیری از استان تهران و گلستان و چهار محال و بختیاری است و هم اکنون نمونه ­های کرکره­ پلی کربنات شفاف در بسیاری از بانک­ها و صرافی­ها و مراکز حساس مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

 

تیغه یاقوت،اولین کرکره پلی کربنات سیل

تازه ترین تیغه طراحی شده درنیک تیغه یاقوت است. در سازه اصلی کرکره پلی کربنات شفاف درنیک مدل یاقوت بجای استفاده از لوله های استیل از پروفیل های آلومینیومی استفاده شده است که موجب شده است حداقل نفوذ هوا و گرد و غبار و سرما و گرما صورت گیرد. به علاوه ضخامت تیغه از ۴ میلی متر در مدل الماس به ۳.۳ میلی متر کاهش یافته است تا ضمن حفظ استحکام آن و امکان کاربرد آن در فضای بیرونی (Out Door)، قیمت مناسب تری داشته باشد. جالب اینجاست که به دلیل استفاده از پروفیل های آلومینیومی سنگین در تیغه یاقوت با عرض های زیاد، ایستایی کرکره و مقاومت آن در برابر شکم دهی از سایر مدل ها بهتر است.

 

 

لفظ سیل بودن تنها به دلیل استفاده از پروفیل آلومینیومی و نحوه اتصال آن نیست؛ تیغه پلی کربنات یاقوت دارای دو ماهیچه در دو طرف تیغه می باشد که بصورت نر و مادگی در هم چفت می شوند و راه عبور هوا را مسدود می سازند چفت می شوند و راه عبور هوا را مسدودمی سازند.

 

 

 

موارد استفاده

این کرکره بصورت گسترده ایی در اماکن فروشگاهی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. بانکها, صرافی ها,  پاساژها, طلافروشی ها و سالن های ورزشی, کارخانجات و …  از استفاده کنندگان اصلی این نوع کرکره به شمار می روند. این کرکره قابلیت استفاده در دکوراسیون داخلی ساختمان ها را نیز دارا می باشد. تراس ها , بالکن ها , پاسیوها , رمپ های پارکینگ , آشپزخانه های اپن از جمله محل های مورد استفاده است. با نصب این کرکره در بالکن منزل می توان علاوه بر حفظ چشم انداز پیرامون , مانع از ورود گرما ,سرما و سر و صدای محیط خیابان شد. از این کرکره حتی می توان بعنوان پارتیشن متحرک نیز استفاده نمود، مثلاٌ می توان اتاق کنفرانس یا اتاق قراردادها را بصورت موقت و اتوماتیک از محل دفتر اصلی مدیر عامل جدا نمود تا محیط اختصاصی مدیریت محفوظ بماند. بنابراین سیل بودن مهم ترین ویژگی مدل یاقوت می باشد که می توان حتی در رستورانها با نصب این کرکره جهت آشپزخانه اپن در زمان پخت غذاهایی بودار همچون ماهی و …. بصورت موقت با بستن کرکره,آشپزخانه را محفوظ نمود تا مانع از انتقال بو به سایر قسمت های رستوران  شد.

 

 

رنگ بندی

 

تیغه پلی کربنات شفاف یاقوت در حال حاضر در سه رنگ شفاف بی رنگ، شفاف برنزی و شفاف دودی عرضه می گردد که ترکیب تیغه پلی کربنات شفاف بی رنگ با پروفیل آلومینیوم سفید یا نقره ای متالیک؛ تیغه پلی کربنات برنزی با پروفیل آلومینیوم قهوه ای و تیغه پلی کربنات دودی با پروفیل آلومینیوم نقره ای متالیک یا سفید زیبایی بی نظیری می دهند.

 

 

مزایای کرکره های پلی کربنات شفاف درنیک

استفاده از مواد پلی کربنات بایر آلمان ضد UV در تولید تیغه های پلی کربنات شرکت درنیک سبب شده است تا محصول نهایی از کیفیت بی نظیری برخوردار باشد. از خاصیت مواد پلی کربنات بایر آلمان، شفافیت بالا ۸۸%، عدم تغییر رنگ در برابر آفتاب، مقاومت بالا در برابر شکستن (ضد ضربه بودن) و خاصیت اطفاء حریق می باشد.

خاصیت اطفاء حریق مواد پلی کربنات بایر آلمان به گونه ای است که در صورت شعله ور شدن قطعه از خود گازی را متصاعد می کند که ظرف چند ثانیه آتش را در دل خود خاموش می- کند و همچنان کرکره به عنوان سدی نفوذ ناپذیر باقی می ماند. به این منظر کلیپی از تست اطفاء حریق بودن تهیه شده است که از کارشناسان مهندسی فروش درنیک می توانید تهیه کنید.

مقاومت بسیار بالای تیغه های پلی کربنات یاقوت در برابر ضربه در حدی است که می توان لفظ نشکن بودن را بر آن اطلاق کرد.

مهم ترین نکته برای استفاده از مواد پلی کربنات بحث نگهداری و ضد UV بودن آن است. در صورت استفاده از مواد پلی کربنات نامرغوب رنگ کرکره به تدریج زرد خواهد شد. مواد پلی کربنات بایر آلمان بهترین کیفیت را در برابر عدم تغییر رنگ از خود بروز می دهند.

 

 

قیمت مناسب

عوامل متعددی بر قیمت تیغه های پلی کربنات یاقوت تاثیر گذار می باشد:

  • مواد پلی کربنات و برند آن که مواد پلی کربنات بایر گران قیمت ترین مواد بازار می باشند.
  • ضخامت تیغه پلی کربنات شفاف و وزن هر متر مربع آن.
  • ضخامت و کیفیت پروفیل آلومینیومی بین تیغه ها و رنگ آن.
  • متریال، وزن و کیفیت تیغه ابتدایی آلومینیومی و تیغه انتهایی
  • ضخامت و رنگ ریل های آهنی کناری و استفاده از زوار مویی

*شرکت زیباسازه درنیک همواره سعی کرده است پارامتر کیفیت را در کنار قیمت مناسب حفظ کند.